Elena Suilvan

Go down

Elena Suilvan

Pisanie by Elena Suilvan on Sob 26 Mar - 22:04

1. Imię/imiona: Elena, Yvett
2. Nazwisko: Suilvan
3. Data urodzenia: 27.12.1967 r.
4. Miejsce zamieszkania: Manchester, Wielka Brytania
5. Rok nauki: V
6. Czystość krwi: Półkrwi
7. Status: Majętny
8. Przedmioty: Transmutacja, OPCM, Eliksiry, Zielarstwo, Starożytne Runy, Mugoloznawstwo, ONMS, Zaklęcia, Historia Magii
9. Opis charakteru: Chodząca zagadka. Dwa słowa, najlepiej określające charakter Eleny. Spokojnie można by rzecz, że to osoba stworzona na zasadzie kontrastów. Jeżeli chodzi o cechy umysłowości, można jej przypisać przede wszystkim mądrość, inteligencję i spostrzegawczość. Niejeden by stwierdził, że to typowa Krukonka, owszem, ale tylko i wyłącznie na bazie tych trzech, wyżej wymienionych określeń; żadnych innych.
Jest dość miła i zaskakująco bardzo stabilna emocjonalnie, przynajmniej na zewnątrz. Do ludzi podchodzi z dystansem, początkowo zawsze nieufnie, jednak wystarczy jeden trafny gest, a drugi człowiek może stać się kimś więcej, niż tylko kolejną, napotkaną jednostką. Chętnie słucha o problemach innych, równie chętnie doradza, jednak jeśli chodzi o nią samą - wszystko na odwrót. Ma to swój początek w twardych zasadach, wbijanych jej do głowy od początku istnienia.
Kiedyś mawiano o niej: "Gnębiąca wszystko co żywe, męskie i ma jaja" i było to stuprocentową prawdą. Bawiła się mężczyznami, wręcz nimi gardziło. Nie trzeba było wiele do zmiany tego o sto osiemdziesiąt stopni, a mianowicie, tylko jedno słowo: zakochanie. Zakochanie po uszu. Wydawałoby się, wręcz prawdziwa miłość. Niestety, nie na długo. Co dziwne, po nieudanym uczuciu, nie wróciła do "gardzeń i gnębień", ale pewne nawyki, spory dystans i często, za często chamskie odzywki, pozostały. Nie przestała wierzyć w mężczyzn, ale nie szuka też jakiejś wielkiej miłości. Właściwie to wszystko zależy od jej obecnego nastroju. Jak wiatr zawieje. I tu wyłania się czarno na białym kolejna cecha: nieprzewidywalność.
Dzięki temu, że można jej zaufać, powierzyć każdą tajemnicę, czy pić i bawić się do białego rana, ma sporą grupę mniej, lub bardziej ważnych przyjaciół. W miarę możliwości stara się żadnego z nich nie zawodzić, dotrzymywać złożonych obietnic i pomagać, na ile siły jej tylko pozwalają. Nie da się jej odmówić otwartości i sposobności do częstego nawiązywania nowych znajomości. To naprawdę bardzo towarzyska osoba, nie stroniąca od innych ludzi.
Uwielbia, ubóstwia, kocha ładnie pachnących mężczyzn. Praktycznie nie ma czegoś drugiego, co tak bardzo by mogło na nią działać, jak właśnie to. No może oprócz malinek. Wśród zainteresowań Eleny znajdują się eliksiry, a w mugolskim świecie siatkówka i tenis ziemny. Jako, że mniej więcej połowę życia spędza właśnie w tym świecie różnym od magicznego, to jest naprawdę dobrym sportowcem. Przekłada to się też na niebanalne umiejętności gry w quidditcha, któremu gdyby tylko dysponowała większą ilością czasu, poświęciła by się bardziej. Ta młoda kobieta czerpie przyjemność także z pływania. Nie raz można ją zobaczyć pływającą na błoniach w jeziorze. W każdej wolnej chwili lubi posłuchać dobrej muzyki i zrelaksować się przy tym.
Nauka stanowi istotną część jej życia. W miarę możliwości stara się uczyć i otrzymywać dobre oceny ze wszystkich przedmiotów. Nie zawsze się udaje, ale ogółem uczy się dobrze i nie ma szczególnych problemów w pobieraniu coraz to nowszej wiedzy.
Niestety, nie jest to osoba, która od początku do końca składa się z samych superlatywów. Spokojnie można przypisać jej linijkę negatywnych epitetów. Najgorszymi z nich byłoby pewnie częste posługiwanie się perswazją. Jest też nieco apodyktyczna. Niestety. Mściwa i to bardzo, choć właściwie nie zawsze jej się chce knuć kolejne, świetne intrygi. Ale gdy chce, może wiele. Mimo wcześniej wymienionego dystansu, chwilami zbyt ufna, co niekiedy obraca się przeciwko niej.
10. Opis wyglądu: Opisując Elenę z zewnętrznej strony, należy zacząć od faktu, iż jest to niewątpliwie piękna, młoda kobieta. Nie można jej przypisać urody tzw. 'klasycznej piękności', jednak samą urodę, a i owszem. Nierzadko zdarza się, że panowie oglądają się za nią. Ba, zdarzają się nawet kobiety, które z podziwem podążają za nią wzrokiem. Dokładnie: Długie, gęste, ciemnobrązowe, w niektórym świetle niemalże czarne włosy. Duże, ciemnobrązowe oczy, podkreślone wachlarzem, składającym się z milionów rzęs. Mały, zadarty nosek i średniego rozmiaru bladoróżowe wargi. Oliwkowa, gładka skóra. Średniego wzrostu (ok. 167 cm). Figura klepsydry; wąskie, latem, kiedy stale chudnie, wręcz rachityczne ramiona, pokaźnego rozmiaru piersi, wcięcie w talii, dość szerokie biodra, zgrabne i jak na wzrost, to długie nogi. Jeśli chodzi o ubiór, zazwyczaj nie ma czasu ani ochoty się stroić, co i tak nie przeszkadza jej w codziennym, idealnym prezentowaniu się światu. Gustuje w luźnych t-shirtach z przeróżnymi napisami, które niekiedy niedbale wpuszcza do dżinsów; je też uwielbia. Na zajęcie oczywiście ubiera szatę, przy której luźno przewiązuje krawat w kolorze swojego domu. Co by nie powiedzieć, zawsze wygląda modnie, a kiedy trzeba, to i elegancko. A, no i najczęściej porusza się po prostu boso.
11. Rodzina:
Jasper Suilvan - ojciec, czarodziej półkrwi. Jego matka jest mugolką, natomiast ojciec czarodziejem. Pochodzi z Manchesteru we Wielkiej Brytanii. Uczęszczał do szkoły Hogwart, jego domem, co dziwiło wszystkich, był Slytherin. Obecnie pracuje w Ministerstwie Magii, gdzie ciągle wykonuje inną pracę. Zarobkami spokojnie zapewnia byt rodzinie, której niczego brakować nie ma prawa. To człowiek stanowczy, potrafiący postawić wszystko na swoim i nie znoszący sprzeciwu. Mimo to kocha całą swoją rodzinę i nie pozwoliłby nigdy, nikomu jej w jakikolwiek skrzywdzić.
Samantha Suilvan (z domu Hudson) - matka, czarodziejka, pochodzenia mugolskiego. Pochodzi z Glasgow w Irlandii, jednak ze względu na męża zamieszkała w Wielkiej Brytanii, w jego rodzinnym Manchesterze. Uczęszczała do Hogwartu, jej domem był Ravenclaw. W tej szkole poznała właśnie swojego przyszłego wówczas męża. Nie pracuje, bo nie musi. To osoba niezwykle spokojna, do której można zwrócić się z każdym problemem. Jest także towarzyska, często wraz z Jasperem goszczą u siebie przyjaciół, czy najbliższą rodzinę.
Justin Suilvan - młodszy brat Eleny. Ma jedyne sześć lat. Mieszka w Manchesterze. Bystre i ciekawe świata dziecko. Na tyle, na ile może już eksperymentuje z magią.
Carmen Suilvan (z domu De La Cruz) - matka ojca, babcia Eleny. Mugolka. Pochodzi z Brazylii.
Johny Suilvan - ojciec ojca, dziadek Eleny. Uczęszczał do Hogwartu, jego domem był Ravenclaw. Pochodzi z Manchesteru w Wielkiej Brytanii.
Kate Johansson (z domu DiCaprio) - matka matki, babcia Eleny Mugolka. Pochodzi z Liverpoolu w Wielkiej Brytanii. Zmarła dwa lata temu.
Eric Johansson - ojciec matki, dziadek Eleny. Mugol. Pochodzi z Londynu w Wielkiej Brytanii.
12. Historia postaci: Urodziła się szesnaście wiosen temu w deszczowej Wielkiej Brytanii, a dokładnie w Manchesterze. Dokładną datą jej przyjścia na świat jest 27 grudzień, 1967 r. Swoje miasto kocha od czasu, od kiedy zaczęła ogarniać rzeczywistość. Mimo, że żyje zaledwie szesnaście lat, to i tak przeżyła na tyle dużo, by móc uznać się za osobę doświadczoną. Nieszczęśliwe miłości, nieprzyjemności związane z Sami-Wiecie-Kim i tak dalej, i tak dalej. Jej historia nieustannie "jest w budowie". Często zdarzało jej się znikać na parę miesięcy z ze szkoły, jednak za każdym razem wracała i wracać będzie, przynajmniej póki ma dla kogo.


***
Proszę o przyjęcie do domu Ravenclaw.
avatar
Elena Suilvan
Uczeń

Liczba postów : 5
Czystość krwi : Półkrwi
Skąd : Manchaster, Wielka Brytania

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach