Regulamin

Go down

Regulamin

Pisanie by Mistrz Gry on Sro 25 Maj - 14:48

I. Odnośnie rejestracji:
  1. Login musi składać się z imienia i nazwiska Twojej postaci. Nie może to być jednocześnie imię i nazwisko sławnych osobistości rzeczywistych, książkowych czy filmowych. W przypadku złego nicka konto usuwane będzie w ciągu 24 godzin, jeśli nie zostanie wypełniona dalsza część rejestracji.
  2. Osoba zarejestrowana a nie zaakceptowana przy nieobecności dłuższej niż dwa tygodnie (nie informując uprzednio administracji), zostaje automatycznie usunięta z forum. W momencie, gdy dłuższy czas nie pojawia się postać już zaakceptowana, okres ten wydłuża się do trzech miesięcy od czasu napisania ostatniego posta.
  3. Avatar przedstawia twarz Twojej postaci i musi mieć rozmiar 200x320. Nie może przedstawiać osoby znanej i ogólnie rozpoznawalnej na tabloidach, postaci rysunkowej i mangowej.
  4. Przed dodaniem karty postaci należy wykonać rzut kostką w tym oraz tym temacie.
  5. Po wykonanym rzucie kostką uzupełniamy profil w wymagane od nas informacje, a także w temacie „Karty postaci” dodajemy wypełnioną kartę wraz z testem. Wzory można znaleźć tutaj. Uwaga! Postać nie może mieć nic wspólnego z kanonicznymi bohaterami!
  6. W grze trwa rok 1984, prosimy zatem o zastosowanie się do wymogów fabuły i nie udziwnianie swoich postaci popularnymi w naszych czasach kolczykami, tatuażami, ekstrawaganckimi strojami czy fryzurami. Należy też pamiętać, że na terenie Hogwartu nie działają urządzenia elektryczne, a niektórych z nich nie było w 1984 roku!
  7. Akcja gry toczy się w Wielkiej Brytanii, więc prosimy o zachowanie rozsądku przy doborze imion i nazwisk i wczucie się w klimat. Nie jest zabronione tworzenie postaci pochodzących z innych krajów, ale będzie to znaczna mniejszość i prosimy o wyjaśnienie pochodzenia bądź powodów migracji w historii postaci.
  8. Każda postać dorosłego czarodzieja zobowiązana jest do wysłania PM do Leah Darrow z podaniem o pracę oraz proponowaną przez siebie pensją (admin ma prawo ją obniżyć lub podwyższyć, zależnie od tego, co uważa za stosowne i zgodne z realiami).


II. Odnośnie gry:
  1. Grę można zacząć po akceptacji karty, która polega na zamknięciu tematu z kartą i przydzieleniu użytkownika do odpowiedniej grupy (nadanie koloru). Otwiera to także wszystkie możliwości forum.
  2. Admin zastrzega sobie prawo do zwracania uwagi na błędy i nieprawidłowości w karcie postaci. W takim wypadku należy jak najszybciej poprawić wskazane błędy i grzecznie czekać na akceptację, bądź dalsze wskazówki.
  3. Można poddać się zjawisku bilokacji, jeśli wyśle się odpowiednią wiadomość do jednego z Administratorów.
  4. W postach przestrzegamy zasad języka polskiego. Oczywistym jest też, że nie każdy ma talent do pisania, ale forum służy temu, by tą umiejętność szlifować. Post powinien składać się z minimum dziesięciu zdań, nie wliczając dialogów. Innymi słowy, dziesięć zdań samego opisu przeżyć, miejsca czy gestów postaci. Jeśli już teraz wiesz, że to zadanie ponad Twoje możliwości - zastanów się dobrze, czy na pewno chcesz się zarejestrować. Dbamy o jakość postów.
  Przykład:
  Grzane piwo karmelowe raz. Jedno machnięcie różdżki a ku nim już szybowały dwie butelki - zauważymy, że ciepłe butelki i ociekające wodą, ponieważ dopiero co wyskoczyły z kociołka zawieszonego nad ogniem w kominku. Jedno piwo zgrabnie wylądowało w wyciągniętej dłoni mężczyzny, drugie Inga pochwyciła sama, chowając przy tym różdżkę pomiędzy swoje udo a podłokietnik fotela.
  - U rodziców? - powtórzyła, upijając łyk ciepłego trunku i z rozkoszą odczekując aż ten znajdzie się w żołądku, rozgrzewając go. - U rodziców bardzo dobrze, dziękuję, że pytasz. Przeżywają swój drugi miesiąc miodowy, odkąd farmą i hodowlą zajął się mój brat. - To znaczy, że rodzice okazywali sobie wielką nowo-małżeńską miłość od jakichś pięciu miesięcy, trochę długo, co prawdę powiedziawszy drażniło Ingę i tym chętniej skorzystała z zaproszenia do zamku, kiedy tylko nadarzyła się taka okazja, by uniknąć widoku obściskujących się rodziców w momencie, kiedy ją uważano już za starą pannę. Przyznajmy szczerze, po trochu też z jej winy, bo była zbyt zajęta swoim marzeniem, by dostrzec odpowiedniego kandydata. I wiecie co? Ona nawet nie była świadoma uczucia, jakim darzył ją Jurij! Być może nie zorientowałaby się nawet w momencie, gdyby ktoś jej o tym powiedział. Si, nie potrafiła odróżnić miłości od przyjaźni, a myślała, że mężczyzna czuje do niej właśnie to drugie uczucie. Jakim zresztą sama go darzyła. - A jak u drogiej Kateriny i Nikodema?
  Bo przecież wypadało odwdzięczyć się tym samym pytaniem. Z grzeczności. Być może szkoła i rozmowy o rodzinie były tylko wstępem, pozwalającym im toczyć rozmowę ale jednocześnie nie schodząc na niestosowne tematy czy chociaż takie, które mogłyby odsłonić karty i ściągnąć pokerową maskę. Oj, Inga nie byłaby zadowolona, gdyby ktoś przed nią odkrył, jakimi uczuciami w rzeczywistości darzy Jurija. Następne słowa mężczyzny wywołały w niej... No właśnie, sama nie wiedziała co miało znaczyć nagłe ściskanie w okolicach podbrzusza i zbyt gwałtowne wzburzenie na tak nic nieznaczący fakt. Zmarszczyła brwi, spoglądając w dół, po czym ponownie podniosła wzrok na Jurija, uśmiechając się nieznacznie. - Dziękuję. Jest wygodna, kiedy pracuję w gabinecie. - odparła nieznacznie tylko zakłopotana faktem, że oprócz koszuli na sobie miała tylko i wyłącznie grube, szare rajstopy, zdobione plecionymi warkoczami z tego samego materiału. Dyskretnie obciągnęła koszulę, zasłaniając uda. Miała ją po ostatnim kochanku, którego to miała rok temu na wyspach Brytyjskich, a dokładniej w Szkocji, zatrzymała się by obserwować Nessie z Loch Ness, którą to mugole uważali za potwora. W rzeczywistości była tylko demonem wodnym, kelpią. Ale o tym, jak znalazła się w posiadaniu męskiej koszuli lepiej było nie wspominać.
  5. Na forum nie akceptujemy rodzeństw bliźniaczych, takich jest już wystarczająco dużo. Trzeba pamiętać o realizmie. To samo tyczy się ciąży, na którą uczennicom także nie zezwalamy. Zaś wszystkie poważniejsze akcje uzgadniać trzeba najpierw z Administracją.
  6. Nie żądamy od użytkowników cenzurowania wypowiedzi, choć uprasza się, by słownictwo, w miarę możliwości nie odbiegało od ogólnie przyjętych norm, ze względu na userów, których mogło by urazić. Jeśli to nie jest konieczne, starajmy się ograniczać wulgaryzmy do minimum!
  Sceny erotyczne winny zostać ocenzurowane, bądź oznaczone spoilerem, by nie razić oczu użytkowników, którzy za owymi opisami nie przepadają. Pamiętajmy, że nie każdemu opowiadają takie sceny, więc jeśli koniecznie musicie je rozgrywać na fabule prosimy o cenzurę, bądź użycie opcji "spoiler".
  Jeśli ktoś nie będzie stosował się do wyżej wspomnianych warunków zostanie nagrodzony ostrzeżeniem, a jeżeli mimo to poprawa nie nastąpi, otrzyma nagrodę w postaci bana. Kolejnym krokiem jest usunięcie konta z forum.
  7. Na reklamowanie swoich stron czy blogów przeznaczony jest temat w hyde parku. Reklama własnych for musi zostać umieszczona tylko i wyłącznie w dziale Partnerstwo. Umieszczanie reklam poza tym tematem grozi ostrzeżeniem.
  8. Dozwolone jest tworzenie postaci posiadających genetykę typu wila, wilkołak itd. W tym celu proszę zapoznać się z tym tematem.


III. Mistrz Gry:
  1. Kontem tym rządzą wszyscy Administratorzy forum i wyznaczone do tego osoby.
  2. Mistrz Gry może wcielić się w dowolną postać, która w danej chwili istotna będzie dla fabuły forum.
  3. Jeśli MG wyda polecenie, należy zachować się w odpowiedni sposób. Oczywiście za złe zachowania będą groziły różnego rodzaju kary, zależne od funkcji, którą pełni w społeczeństwie dana osoba.


IV. Multikonta:
  1. Możliwe jest posiadanie wielu postaci, po wcześniejszym poinformowaniu o tym Adminów.
  2. Wszystkie postaci muszą pozostać aktywne.
  3. Jeśli posiadasz postać kobiety i zamierzasz założyć kolejną, prosimy by była to postać męska!


Administracja zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w regulaminie.
avatar
Mistrz Gry
Mistrz Gry

Liczba postów : 3066

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach