Liam Peck

Go down

Liam Peck

Pisanie by Liam Peck on Pią 17 Sie - 16:28

Imiona: Liam Oliver
Nazwisko: Peck
Data urodzenia: 23.04.1967
Miejsce zamieszkania: Lerwick, Szetlandy
Rok nauki: VI
Czystość krwi: czysta
Status: bogaty
Przedmioty: obrona przed czarną magią, transmutacja, zaklęcia, eliksiry, zielarstwo

Opis charakteru: Prosty i prawy chłopak z przedmieścia. Radosny, rodzinny i prawie beztroski, żyje w zgodzie ze światem i otaczającymi go ludźmi. Wychowany na kulturalnego i prawdomównego podrostka, mimo wszystko wykazuje nadzwyczajne zdolności do pakowania się w niezbyt komfortowe czy po prostu dziwaczne sytuacje, z których często wychodzi cało jedynie dzięki olbrzymiej dozie szczęścia, jaką obdarzył go los.
Otwarty na nowe znajomości, doznania i przygody, nie ma większych problemów z nawiązaniem kontaktów międzyludzkich. A jednak ma opory przed zwierzeniami - dużo chętniej ich wysłucha, niż powie coś od siebie. Z reguły milczy jak grób, gdy wyjawi się mu jakąś tajemnicę, jednak przez swój nieco nieokrzesany charakter, czasem w kłótni zdarzy mu się wyrzucić komuś zbyt wiele.
Ma lekko porywcze usposobienie. Na ogół spokojny, może znienacka wybuchnąć, tknięty jednym słowem lub gestem. Tak samo też, z reguły towarzyski, miewa chwile, gdy odwraca się plecami do świata, wypina na wszystkich i po prostu znika bez śladu, by choć chwilę pobyć sam.
Nieco zbyt dumny, często ma się za "tego, który wie lepiej". Razi go ignorancja, brak uwagi i tchórzostwo, którego jako najstarszy syn w rodzinie nie może tolerować. Wychodzi z założenia, że jeżeli on byłby w stanie skoczyć za kimś w ogień, ten ktoś powinien to odwzajemnić. A dla przyjaciół i bliskich - czyli dość skromnego grona - potrafiłby to zrobić.
Stosunkowo dobry w nauce, Liam nigdy szczególnie na nią nie narzekał przez wcześniejsze sześć lat pobytu w Hogwarcie. Jako że w szkole nie zdążył jeszcze poznać dziewczyny, z którą chciałby się bliżej poznać, większość wolnego czasu, jeśli nie spędzał go z kolegami, poświęcał lekturze i wyszukiwaniu nowych ciekawości ze świata zaklęć, eliksirów czy quidditcha. Głęboko zainteresowany fotografią, przywiózł ze sobą do szkoły aparat, z którym stara się nie rozstawać i uwieczniać na magicznym filmie wszystko, co chciałby zapamiętać na dłużej.

Opis wyglądu: To dość wysoki, normalnej postury chłopak. Cięższa praca przy domu wyrzeźbiła nieznacznie jego ramiona i pierś, jednak to nie są muskuły, które momentalnie rzucają się w oczy i przykuwają wzrok. Sam o nie nie dba; zależy mu tylko na tym, by mieć wystarczająco dużo siły, by uporać się z ciężarami bez użycia czarów.
Na nieco pociągłej twarzy, pod brązową czupryną potarganych włosów wyraźnie odznaczają się szare, często zamyślone, a jednak radosne oczy. Nie znajdą się na niej żadne znaki szczególne. Takich można dopatrzeć się jedynie na plecach Liama, naznaczonych kilkoma bliznami, które nabył w drodze upadku z dachu własnego domu, gdy wraz z ojcem pojedynkował się ze Śmierciożercami, starającymi się o poparcie dla Czarnego Pana.

Rodzina:
Eileen Peck - matka. Kobieta, którą Liam darzy wyjątkowym szacunkiem. Opiekuje się domem Pecków znajdującym się na obrzeżach miasta, z dala od mugolskich oczu, które mogłyby zobaczyć więcej, niż powinny. Kochająca i oddana mężowi oraz rodzinie, której pragnie dać wszystko, co najlepsze.
Louis Peck - ojciec, uzdrowiciel w Świętym Mungu. Dużo wysiłku włożył w to, by podczas trudnych czasów siły Czarnego Pana zapewnić swojej rodzinie bezpieczeństwo. Podczas walki ze Śmierciożercami we własnym domu został ciężko ranny i omal nie stracił życia. Od tej pory większość swoich obowiązków przekazał Liamowi, swojemu najstarszemu dziecku i jedynemu synowi.
Rosie i Gemma - dwie młodsze siostry Liama, pierwsza ma dopiero dziewięć, a druga jedenaście lat i rozpoczyna już swoją przygodę z Hogwartem. Obie zapatrzone w starszego brata, starają się naśladować go we wszystkim co robi. Gemma zaczęła powoli już z tego wyrastać i po cichu cieszy się, że Liam zaraz kończy naukę i nie będzie ciągle mieć jej na oku. Rosie za to pod jego nieobecność udaje, że sama sprawuje rządy w domu, czekając, aż jej najlepszy kompan zabaw wróci.
Brandon, Sheila, Brian i Thobias - rodzina od strony ojca, mieszkająca nieopodal. Brandon jest jego bratem, który poślubiwszy czarownicę irlandzkiego pochodzenia, sprowadził ją do rodzinnego miasta i spłodził z nią dwójkę synów.

Cała rodzina była dość neutralnie nastawiona do wzmianek na temat Czarnego Pana, dopóki nie dotarły do nich wieści o morderstwach i zaginięciach, jakich dopuszczał się on i jego poplecznicy. Wtedy już postanowili wspomóc w walce Zakon Feniksa. Czara goryczy całkiem się przelała, gdy na ich spokojne ziemie Szetlandów, które zawsze były nieco na uboczu czarodziejskich wydarzeń, zstąpili Śmierciożercy we własnej osobie, starając się w brutalny sposób przeciągnąć ich rodzinę czystej krwi na swoją stronę.

Historia postaci: Rodzina Pecków już dawno dotarła na Szetlandy i tam założyła dom dla kolejnych pokoleń. A raczej kilka domków, bo kobiety w rodzie nie lubiły obnosić się swoim majątkiem i nie godziły się na wielką rezydencję. Tak więc z kilku domostw rozsianych na trzech wzgórzach wokół miasta utworzyła się niewielka ostoja czarodziejów, których w tych rejonach nie mieszkało zbyt wielu. Z biegiem lat starsza część rodziny odeszła i zostali najmłodsi, żyjący w rodzinach Brandona i Louisa.
Szanują swoich przodków, tradycję rodziny i siebie nawzajem, i w takiej wierze wychowują dzieci. Niezależnie od tego, do jakich domów trafiają, wszyscy pamiętają Hogwart jako miejsce, które wychowało ich na dumnych i prawych czarodziejów.
avatar
Liam Peck
Uczeń

Liczba postów : 35
Czystość krwi : czysta
Skąd : Lerwick, Szetlandy

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach