Laurie Cathcart

Go down

Laurie Cathcart

Pisanie by Laurie Cathcart on Wto 28 Sie - 1:57

1. Imiona: Laurie Marion
2. Nazwisko: Cathcart
3. Data urodzenia: 3 kwietnia 1967 r.
4. Miejsce zamieszkania: Scarfskerry, Szkocja
5. Rok nauki: szósty
6. Czystość krwi: czysta
7. Status: uboga
8. Przedmioty: zaklęcia, transmutacja, obrona przed czarną magią, zielarstwo

9. Opis charakteru: Cathcartowie są znani w okolicy głównie przez jedną cechę charakteru, która znakomicie określa całą ich rodzinę: upór. Laurie, choć jeszcze młoda, nie stanowi więc wyjątku. Można powiedzieć o niej wiele - powsinoga, lekkomyślna, marzycielka... ale na pewno nie uległa. Stoi przy swoim, jak wół, korzystając ze wszystkich swoich kolejnych "zalet", jak choćby duma, kłótliwość i skrajne nieposłuszeństwo. Nie, żeby wynosiła się ponad innych, nie; po prostu woli sama dobrać sobie autorytety, za którymi pójdzie w ogień, a nie słuchać się ludzi, bo "tak trzeba".
Za dziecka nieśmiała, z czasem otworzyła się na cały świat i zapragnęła jego podboju. Lecz nie dosłownie - chciałaby tylko go zwiedzić, każdy jego zakątek. Pech niestety chciał, by wywodziła się z uboższej rodziny, która nie mogła nigdy pozwolić sobie na jej fanaberie. Niezrażona jednak niczym Laurie, zadowoliła się póki co odkrywaniem górzystej okolicy, penetrowaniem najbliższych jezior i wędrówkami po klifach. Świat zdobywała w marzeniach.
Dziewczyna, której nie da się do końca poznać. Chociaż łatwo nawiązuje znajomości, nigdy dokładnie nie mówi, o czym myśli. Głównie dlatego, że myśli zbyt wiele i zbyt często zmienia zdanie. To trochę jak chmury na niebie. Jedna, druga, całe stado... Zawieje wiatr, i już ich nie ma. Tak jak Laurie, która już biegnie zająć się czymś innym.
Denerwuje ją chamstwo i nieszczerość. Sama, choć tak roztrzepana, bez ogródek mówi najuczciwszą prawdę na każdy temat - choćby miała za to oberwać. A co do tego: nie boi się konsekwencji. Najmłodszej siostrze przecież zawsze dostawało się od starszych, dopóki nie pojawiła się kolejna. A tą, o dziwo, broniła przed pozostałymi. Za co też obrywała.
Często wplątuje się w sytuacje bez wyjścia, przez swój narwany i nieokrzesany charakter. Lubi dreszcz emocji i zew przygody. Silny wiatr znad morza i zimne szkockie ulewy. Zmienna jak pogoda, kocha różnorodność - także między ludźmi. Jak dotąd z nikim nie związana, na swoje sposoby szuka sobie miłości i przyjaźni, nie tylko wśród chłopców.

10. Opis wyglądu: Niepozorna, wychudzona i drobna. Mierzy może z metr sześćdziesiąt, waży niespełna pięćdziesiąt kilo i wiecznie narzeka na swój wystający kręgosłup. Wykręcające się, w zależności od wilgoci w powietrzu, miedziane włosy przykrywają jej obojczyki. Ma szaro-niebieskie oczy, w których nie widzi nic specjalnego i lekko zadarty nos, którego wolałaby nie mieć. Łydki w bliznach po wspinaczkach z dzieciństwa i wiecznie pokaleczone przez swoją niezdarność dłonie. Niewielki biust, wystające żebra i raczej wąskie biodra. Może przez to nie przepada za lustrami.
Gdy się śmieje - a robi to często - śmieje się całą sobą. Jej oczy błyszczą, ramiona drgają i wygląda, jakby chciała objąć swoją radością cały świat. Jednak gdy wpadnie w furię, potrafi posłać najbardziej lodowate spojrzenie jakie widziała cała okolica Scarfskerry.

11. Rodzina: Pochodzi z dużej rodziny czarodziejskiej, rozsianej na kilku wysepkach Szkocji. Jej najbliżsi, jako jedni z nielicznych, żyją na stałym lądzie. Pomimo odległości, wszyscy utrzymują ze sobą dobry kontakt, często organizując zjazdy i odwiedzając się nawzajem bez specjalnej okazji.
Ojciec Laurie, Norman, wywodzi się z dawno osiadłego w Szkocji rodu Cathcartów, którego wpływy jednak już dawno wygasły. Dobra opinia jednak przetrwała, a wraz z nią stosunki z okolicznymi sąsiadami. Matka, Fanny, jest czarownicą poznaną przez Normana jeszcze w dzieciństwie. Są kochającym się małżeństwem, choć już wiele razem przeszli. Oprócz tego w domu panoszą się siostry: Gwineth, Mari, Claire i Brie. Dwie pierwsze pokończyły już szkoły i powoli planują wyprowadzkę, jako już zaręczone panny. Claire kończy ostatni rok nauki w Hogwarcie, a Brie dopiero latem otrzyma swój list.
Ojciec dziewczynek jest aktywnym członkiem Zakonu Feniksa; w całej rodzinie nie zdarzyło się także, jak dotąd, by ktoś tego nie popierał. Cathcartowie od zawsze umieli bronić się przed czarną magią, jednak czuli wstręt co do jej stosowania. Wszystkie córki w tym domu także zostały wychowane w ten sposób, i póki co żadna nie przejawia innych skłonności - zwłaszcza nie Laurie, której także marzy się członkostwo w Zakonie, choć na razie nie mówi o tym głośno.

12. Historia postaci: Laurie wiodła jak dotąd dość spokojne życie wśród bliskich, a jedynym ryzykiem, na jakie się narażała, był upadek z klifu do morza czy ześlizgnięcie się z dachu, na który wspinała się nocą, by obejrzeć gwieździste niebo, gdy tylko zdarzała się bezchmurna noc. Jedynie jej ojciec walczył aktywnie przeciw Temu, Którego Imienia Nie Wolno Wymawiać, broniąc własnej rodziny. Młoda Laurie czuwała wtedy do późna, by mieć pewność, że wraca do domu cały i zdrowy.
Przez ostatnie lata nauki w Hogwarcie nie zasłynęła może jako najlepsza uczennica, ale jako jedna z lepszych w sporcie. Lubi dosiadać miotły i robi to najchętniej w wolnym czasie, gdy akurat nie znajdzie dookoła siebie towarzystwa, które zajęłoby ją czymś innym. Nieraz pakowała się w kłopoty, nieraz narażała swój dom na straty punktów, jednak nauczyciele poznali się na jej prawdomówności i odwadze, przez to często z litości dawali szlaban tylko jej, zamiast odejmować punkty wszystkim. Laurie nigdy umyślnie nie przyprawiała sobie wrogów, ale jej wrodzona kłótliwość czasem robiła swoje. Mimo wszystko jak dotąd jej życie nie jest piekłem, a wieczną bajką, jaką chociaż może sobie wymarzyć, gdy nie może mieć jej naprawdę.
avatar
Laurie Cathcart
Uczeń

Liczba postów : 66
Czystość krwi : czysta
Skąd : Scarfskerry, Szkocja

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach